Študentská spoločnosť

študentská spoločnosť

pri SOŠ drevárskej, Pavlovičova 3, 821 04 Bratislava

Činnosť študentskej spoločnosti Young designers

Naši študenti sa pri výbere predmetu podnikania v rámci hodín Aplikovanej ekonómie rozhodli, že využijú štúdiom získané vedomosti a zručnosti v oblasti spracovania dreva a rozhodli sa vyrábať šperky, ktoré najprv sami navrhli.

Ako materiál na výrobu slúžia študentom drevené dyhy, ktoré sú v dielňach nadbytočným materiálom. Šperky z viacerých vrstiev drevených dýh doteraz na našom trhu nikto neponúka, sú novinkou.

Ako postupujeme? Najprv označíme a vyrežeme požadovanú veľkosť dýh.

Drevené dyhy nalepíme na seba vo viacerých vrstvách. Pri ukladaní dýh kombinujeme ich rôzne farebné odtiene. Takýto polotovar zaťažíme a necháme určitú dobu utvrdnúť.Získame hranolček, jeho povrch ešte opracujeme.Z tohto hranolčeka vyrežeme tvar šperku podľa navrhnutého dizajnu v rôznych uhloch, čím získame zaujímavé prírodné farebné efekty.Povrch vyrezaného šperku ešte opracujeme, aby bol hladký a jemný.Nakoniec ho nalakujeme a necháme uschnúť.

Poslednými úpravami sú vyrezanie otvoru na umiestnenie koženej šnúrky resp. tenkého drôteného kolieska.

Šperky sú rôznych tvarov a prírodných farebných odtieňov. V rôznych tvaroch šperkov sa prejavuje naša kreativita a nápady. Každý šperk je originálny a jedinečný, čo prezentuje aj heslo našej spoločnosti.

Našim výrobným sortimentom sú prívesky, náušnice a náhrdelníky.

Vytvorili sme vlastnú stránku www.youngdesigners.weblahko.sk, ktorá podrobne informuje nielen o našom predmete podnikania, ale jej návštevníci si môžu pozrieť aj katalóg našich výrobkov, video o našej spoločnosti a fotogalériu. Zhotovili sme aj letáky a katalóg o našich produktoch.

Pokiaľ ide o spoluprácu s ostatnými študentskými spoločnosťami, naša spoločnosť vytvorila joint-venture YD - Useme s portugalskou spoločnosťou USEME AE a so slovenskou spoločnosťou KAZASS.

Pri partnerstve so spoločnosťou KAZASS ide o vzájomnú výmenu a následný predaj tovaru a výrobkov na partnerských školách.

Partnerstvo so študentskou spoločnosťou USEME AE je založené na vzájomnej výmene skúsenosti s riadením a fungovaním spoločností, vzájomnej podpore spoločností a reklame.

Okrem toho komunikujeme aj s mnohými inými študentskými spoločnosťami z Portugalska - Young innovators, New Ideas, Box to Collect, dina rocha, saniconfort, Green Treeumph, Biosmoke, ICTUS, WorkItOut, Expand It, z USA - so spoločnosťami Cest La Vie, Operation Trade 2K12, z Írska - je to spoločnosť BookBar.

15. marca 2012 sme sa predstavili na veľtrhu študentských spoločností v Žiline. Na veľtrhu sa zúčastnilo vyše 50 študentských spoločností z celého Slovenska.

Video o našej spoločnosti si môžete pozrieť na adrese http://youtu.be/NzZmUpX6tYY

Program Študentská spoločnosť na Slovensku zastrešuje nezisková organizácia Junior Achievement.

• Stredná odborná škola drevárska, Pavlovičova 3, 821 04 Bratislava
    Pavlovičova 3, 821 04 Bratislava
  • škola: +421 2 43 33 76 01, školský internát: +421 2 433 388 09, dielne Galvaniho ul.: +421 02 43 42 09 33